Take a fresh look at your lifestyle.

امکان ویرایش مستقیم فایل‌های آفیس در ضمیمه Gmail فراهم شد

از‌این‌پس کاربران می‌توانند بدون دانلود‌، فایل‌های مایکروسافت آفیس ضمیمه‌شده در جیمیل را ویرایش و ارسال کنند.

گوگل امکان ویرایش فایل‌های مایکروسافت آفیس ضمیمه‌‌شده در جیمیل را با یک کلیک برای کاربران فراهم می‌کند. قابلیت جدید همانند ویرایش فایل‌های گوگل داکس (Docs) ساده است و با‌توجه به اینکه به دانلود و بارگذاری مجدد فایل ویرایش‌شده نیازی نیست، در زمان صرفه‌جویی می‌کند.

چند ماه پیش، گوگل سرویس G Suite را به گوگل ورکسپیس (Google Workspace) تغییرنام داد. گوگل ورکسپیس اپلیکیشن‌های داکس، شیتس، اسلایدز، میت و تقویم گوگل را دربر می‌گیرد و پشتیبانی از فایل‌های ورد و پاورپوینت و اکسل به آن اضافه شده است. پیش‌از‌این، اسناد آفیس برای ویرایش باید به گوگل درایو منتقل می‌شدند و فقط امکان نمایش فایل‌های ضمیمه‌‌شده در ایمیل‌ها وجود داشت.

حال با افزودن قابلیت جدید این محدودیت برداشته می‌شود. کاربران اکنون می‌توانند به‌طورمستقیم فایل آفیس را با استفاده از ویرایشگر گوگل داکس ویرایش کنند. در این ویرایش، فرمت فایل به داکس تغییر پیدا نمی‌کند و با فرمت اصلی آن ذخیره می‌شود.

کاربران جیمیل می‌توانند فایل ویرایش‌شده را در پاسخ ایمیل اصلی ارسال کنند و به دانلود و بارگذاری مجدد فایل ویرایش‌شده نیازی نیست.

علاوه‌بر این، گوگل روی افزودن پشتیبانی بهتر از اسناد با صفحه‌چینی‌های عمودی و افقی و امکان اضافه‌کردن تصویر به پس‌زمینه‌ی متن و واترمارک به گوگل داکس کار می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.