Take a fresh look at your lifestyle.

اندروید 11 با ویژگی‌های انحصاری منتشر شد

مقامات گوگل در خلال انتشار نسخه‌ی نهایی اندروید 11 تأیید کردند که نسخه‌ی مخصوص گوشی‌های هوشمند سری پیکسل از امکانات انحصاری برخوردار است.

گوگل نسخه چهارم و درواقع نسخه‌ی کامل سیستم‌عامل جدید خود، اندروید ۱۱ را برای گوشی‌های هوشمند سری پیکسل منتشر کرده است که شامل پیکسل ۲، پیکسل ۲ ایکس ال، پیکسل ۳، پیکسل ۳ ایکس ال، پیکسل 3a، پیکسل 3a ایکس ال، پیکسل ۴ و پیکسل 4a می‌شود.

مقامات گوگل تأیید کرده‌اند که نسخه‌ی عرضه‌شده برای محصولات سری پیکسل از امکانات بیشتری نسبت به نسخه‌ی درنظر گرفته‌شده برای محصولات برندهای دیگر برخوردار است. ازجمله امکانات درنظر گرفته‌شده برای سری پیکسل به موارد زیر اشاره شده است.

لایو ویو با امکان اشتراک‌گذاری لحظه‌ای موقعیت جغرافیایی: درصورتی‌که دوستتان مکان خود در نقشه را ازطریق گوگل مپس با شما به‌اشتراک بگذارد با ضربه‌زدن روی آیکون مختص دوستتان روی نقشه و سپس انتخاب گزینه واقعیت افزوده می‌توانید ازطریق لایو ویو و با استفاده از آدرس‌دهی به‌‌صورت واقعیت افزوده به سوی موقعیت جغرافیایی دوستتان حرکت کنید.

سیستم جدید پاسخگویی هوشمند در Gboard : دارندگان سری گوشی‌های هوشمند پیکسل می‌توانند در پاسخگویی به مخاطبانشان در برنامه‌هایی مانند گوگل مسیجز از پیشنهادهای درون‌خطی برای پاسخگویی سریع استفاده کنند. انتظار می‌رود در آینده از کیبوردهای بیشتری پشتیبانی شود؛ اما درحال‌حاضر چنین قابلیتی تنها روی Gboard دردسترس است.

پیشنهاد اپلیکیشن: لانچر پیکسل باتوجه‌به روتین فعالیت‌های روزانه‌ی کاربر، اپلیکیشن‌های پرکاربرد را در ساعات مشخصی از روز در اولویت نمایش قرار می‌دهد؛ برای مثال اگر در طول روز بین ساعات خاصی به تجربه‌ی بازی مانند فورتنایت می‌پردازید، لانچر پیکسل برای دسترسی سریع در ساعات مشخص، آیکون بازی فورتنایت را در ردیف اول قرار می‌دهد.

گروه‌بندی پوشه‌ها: کار ساخت پوشه برای آیکون‌ها، نام‌گذاری آن‌ها و دسته‌بندی‌شان در لانچر پیکسل راحت‌تر شده است.

گزینه‌های بیشتر برای بررسی اجمالی: تهیه اسکرین‌شات یا هایلایت کردن نوشته‌ها برای کپی‌برداری یا جست‌وجو ساده‌تر شده است.

حدس زده می‌شود که برخی از ویژگی‌های ذکرشده مانند سیستم جدید پاسخگویی هوشمند و لایو ویو با امکان اشتراک‌گذاری لحظه‌ای موقعیت جغرافیایی برای محصولات برندهای دیگر نیز عرضه شود و درواقع به‌صورت انحصاری زمانی برای سری پیکسل باشند. بااین‌حال، مشخص نیست که آیا قابلیت‌های اضافه‌شده به لانچر پیکسل به گوشی‌های هوشمند شرکت‌های دیگر نیز اضافه می‌شود یا خیر.

برای نصب اندروید ۱۱ روی گوشی هوشمند سری پیکسل خود می‌توانید ازطریق بخش تنظیمات، به‌روزرسانی نرم‌افزاری استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.