Take a fresh look at your lifestyle.

فیسبوک در حال آزمایش قابلیت جدیدی برای جست‌وجو مشابه گوگل است

فیسبوک در حال آزمایش قابلیت جدیدی است که به کاربرانش امکان می‌دهد برای جست‌وجوی اطلاعات حقیقی در گوگل و ویکی‌پدیا، به خروج از این پلتفرم نیاز نداشته باشند.

شنیده‌ها حاکی از آن است که فیسبوک در حال به‌روز‌رسانی نسخه‌ی آزمایشی جست‌وجوگر اپلیکیشن خود است و کاربران با کمک آن می‌توانند بدون نیاز به خارج‌شدن از فیسبوک، موضوعاتی مانند افراد مشهور و مکان‌های دیدنی و علاقه‌مندی‌های خود مانند فیلم و برنامه‌های تلویزیونی را به‌راحتی جست‌وجو کنند.

به‌عنوان مثال، از‌این‌پس با جست‌وجوی نام فیلم دلخواه خود در نوار جست‌وجوی فیسبوک، اطلاعات کاملی از آن به شما نشان داده خواهد شد.

این اطلاعات از منابع موجود در اینترنت مانند ویکی‌پدیا جمع آوری می‌شوند و کاربران بدون نیاز به خروج از پلتفرم فیسبوک، می‌توانند ازطریق پنلی که درکنار نتایج جست‌وجو ظاهر می‌شود، به آن دسترسی داشته باشند.

این قابلیت تقریبا مشابه همان فرمتی است که گوگل هنگام جست‌وجوی موضوعات این‌چنینی به مخاطبان خود ارائه می‌کند و به‌اصطلاح «پنل دانش» نامیده می‌شود.

فیسبوک تأیید کرده است درحال‌حاضر، این ویژگی جدید روی فیسبوک انگلیسی iOS و نسخه‌های وب موبایل و دسکتاپ به‌صورت آزمایشی دردسترس است و به‌دلیل آزمایشی‌بودن، ممکن است بعضی از کاربران نتوانند آن را مشاهده کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.