Take a fresh look at your lifestyle.

یوتیوب کاربران را به تجدید نظر در مورد دیدگاه های توهین‌آمیز تشویق می‌کند

یوتیوب قصد دارد قابلیت جدیدی رونمایی کند که کاربران را تشویق می‌کند پیش از انتشار نظر توهین‌آمیز، بیشتر فکر و درباره‌اش تجدیدنظر کنند.

تولیدکنندگان محتوا در یوتیوب دوست دارند ازطریق بخش نظرات این پلتفرم با مخاطبانشان در ارتباط باشند؛ اما وقتی این نظرات توهین‌آمیز و زننده و به قصد آزارواذیت نوشته می‌شود، برای بسیاری از آنان تجربه‌ی ناخوشایندی رقم می‌زند.

به‌همین‌دلیل، یوتیوب در چند سال گذشته اقداماتی انجام داده تا نظرات توهین‌آمیز جایی در این پلتفرم اشتراک‌گذاری ویدئو نداشته باشند یا دست‌کم به انتهای فهرست نظرات فرستاده شوند تا افراد کمتری آن‌ها را ببینند.

این هفته یوتیوب قرار است قابلیت جدیدی رونمایی کند که کاربران را تشویق می‌کند پیش از انتشار نظر توهین‌آمیز‌، بیشتر فکر و درباره‌اش تجدیدنظر کنند.

این قابلیت بدین‌صورت است که وقتی الگوریتم‌های یوتیوب متوجه چنین نظراتی می‌شوند، تذکری با مضمون «Keep comments respectful» (نظرات را محترمانه مطرح کنید) برای فردی می‌فرستد که می‌خواهد نظر توهین‌آمیز منتشر کند و در‌ادامه اضافه می‌کند: اگر مطمئن نیستید نظر شما مناسب است یا خیر، بخش دستورالعمل‌های انجمن ما را بررسی کنید.

این قابلیت از کاربر می‌خواهد درصورت اشتباه الگوریتم یوتیوب در تشخیص نظر توهین‌آمیز، آن را به این پلتفرم گزارش دهد.

طبق گفته‌ی این شرکت، سیستم‌های کامپیوتری یوتیوب به‌طورمداوم در حال یادگیری هستند و به‌خصوص در مراحل اولیه، ممکن است نظرات واقعا توهین‌آمیز را به‌درستی تشخیص ندهند.

این قابلیت جدید اول برای اندروید فعال می‌شود و به‌زودی به سیستم‌عامل iOS و نسخه‌ی وب نیز اضافه خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.