Take a fresh look at your lifestyle.

آغاز بکار اولین اینترنت نسل پنجم 5G در برلین!

اولین آنتن اینترنت نسل پنجم تلفن همراه 5G در برلین آلمان شروع به کار کرد که توسط هوآوی ساخته شده است.

اینترنت نسل پنجم در برلین آلمان کلید خورد

images 3 300x158 - آغاز بکار اولین اینترنت نسل پنجم 5G در برلین!

5G یا نسل پنجم نامی است که در حال حاضر به نسل بعدی از اینترنت موبایل گفته می شود که قرار است بعد از 4G عرضه شودسرعت اتصال این سرویس به اینترنت به طور غیر قابل باوری زیاد است و از فرکانس های بالاتری نسبت به 4G استفاده می کند

این نوع از اینترنت، محدودیت های بسیار کمتری دارد که برای تکنولوژی هایی مانند «اینترنت اشیا» ایده آل است. به علاوه از آنجایی که سیگنال های این نوع از اینترنت نمی تواند زیاد انتشار پیدا کند، باید با تعداد نقاط دسترسی بیشتر (Access Points) و همین طور با فاصله نزدیک تر به هم قرار گیرند.

این تکنولوژی باید مانند تکنولوژی «الکتریسیته» همه جا حضور داشته باشد. این تکنولوژی، به سازندگان وسایل الکتریکی کمک می کند تا برای «اینترنت اشیا»، دسترسی دائمی و نامحدود عرضه کنند.

دویچه تله کام در مراسمی رسمی به عنوان بزرگترین اپراتور اروپایی آنتن 5G را راه اندازی کرد که قرار است تا سال 2020 در کشورهای برگزیده افتتاح شود.

به گفته مدیران آلمانی این اولین آنتن واقعی 5G است که سرعتی معادل 2 گیگابیت بر ثانیه را به موبایل کاربر می دهد و تنها 3 میلی ثانیه روی سایت تجاری تاخیر دارد.

جالب است بدانید این آنتن را هوآوی ساخته است و قدم بزرگی به سوی توسعه نسل پنجم موبایل به شمار می رود.

آنتن اینترنت 5G

 اجرای طرح اینترنت نسل پنجم

قرار است نسل پنجم به صورت گسترده و تجاری از سال 2020 در کشورهای صاحب این فناوری همه گیر شود و اروپا ظاهرا عقب تر از کره جنوبی و ژاپن خواهد بود که این دو کشور استارت کار را از سال آینده می زنند.

 

موضاعات مرتبط:

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.