Take a fresh look at your lifestyle.

آمازون فرایند توسعه ربات الکسا را سرعت می‌بخشد

آمازون فرایند ساخت اولین ربات خود به‌نام الکسا را سرعت می‌بخشد. علاوه‌براین، اخباری درباره‌ی تولید مدل جدید اسپیکر اکو به‌ گوش می‌رسد.

در آوریل ۲۰۱۸ گزارش شده‌ بود که آمازون مشغول ساخت اولین

خود است و قصد دارد آن را در سال ۲۰۱۹ عرضه‌ کند. حال پس از یک‌ سال، اخبار جدیدی در این باره منتشر شده‌ است. ربات الکسا (با اسم رمز «وِستا») هنوز آماده‌ی تولید انبوه نیست و احتمالا امسال عرضه نخواهد شد. این احتمال می‌رفت که آمازون درنهایت قید وِستا را بزند و هیچ‌وقت آن‌ را عرضه نکند؛ ولی به‌نظر عکس این اتفاق در حال وقوع است.

در حالی که ممکن بود آمازون تصمیم بگیرد هیچ‌وقت این ربات را عرضه نکند، در ماه‌های اخیر مهندسان دیگر پروژه‌ها را هم به کار روی آن مشغول کرده‌ است. این بدین معنی است که این شرکت قصد دارد این ربات را درنهایت به بازار عرضه کند.

وِستا زیر خود چرخ دارد و می‌تواند در خانه‌ حرکت‌ کند. همچنین براساس آنچه تا حالامی‌دانیم، وقتی آن را صدا بزنید، نزد شما می‌آید. مزیت این امر آن است که شما همیشه اسپیکر اکو در نزدیکی خود خواهید داشت؛ اما به‌غیر از این، مشخص نیست وِستا چه فایده‌های دیگری خواهد داشت. همچنین،آمازون مشغول ساخت مدل جدید و گران‌قیمت اسپیکر اکو است:

به‌گفته‌ی افراد آشنا با اکو، این شرکت قصد دارد اکو جدید را تا سال آینده عرضه کند. نسخه‌های آزمایشی این اسپیکر استوانه‌ای از اکو کنونی عرض بیشتری دارند تا بتوانند اجزای اضافی آن ازجمله حداقل چهار بلندگو را در خود جای‌ دهند.

به‌ نظر می‌رسد آمازون با مدل جدید اکو، قصد دارد با برندهای مطرح دنیای صدا مانند سونوس (sonos) رقابت کند. همچنین با توجه به اخبار منتشرشده مبنی بر رشد ۷۰ درصدی آمازون‌موزیک، منطقی‌ است که آمازون محصولی عرضه‌ کند که بهترین تجربه را برای کاربران سرویس استریم موسیقی خود فراهم‌ کند.

 

 

موضاعات مرتبط:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.