Take a fresh look at your lifestyle.

آیا کسی می‌خواهد با شما مصاحبه‌ای انجام دهد؟

شاید گزارشی با ارقام عجیب در درست دارید. یا شاید، می‌خواهید کمپینی تشکیل دهید که هدفش آگاه‌سازی یک جریان ناخوشایندی در سیاست دولت است. یا، شاید می‌خواهید بر روی یک خبری فوری نظر دهید. در هر صورت، مصاحبه‌ی رسانه‌ای با یک روزنامه‌نگار راه موثری‌است برای اینکه فعالان و کنشگران حرف‌شان را بزنند. برای آن‌که به شما کمک کنیم که استاد مصاحبه شوید، برایتان تعدادی نکته آماده کرده‌ایم که با کمک آن‌ها بتوانید رابطه درستی برقرار کنید و مسبب تغییر شوید.

media interview 300x150 - آیا کسی می‌خواهد با شما مصاحبه‌ای انجام دهد؟۱. قطعات صدای فراموش نشدنی بسازید – مصاحبه کننده معمولا آماده است که بیاید و بنشیند و در هنگام مصاحبه سه قطعه‌ی صدایی را از مصاحبه بیرون بکشد. قطعه‌ صدا، برشی از صدا است که معمولا برای بسته خبری فاینال استفاده می‌شود و یا نقل قولی که روزنامه‌نگار در تمام مصاحبه شما، بیرون می‌کشد.

۲. یادتان باشد، گزارشگر شنونده شما نیست – از قبل فکر کنید که چه کسی شنونده گزارشگر است. چه کسانی این روزنامه را می‌خوانند یا این برنامه را نگاه می‌کنند؟ این افراد مخاطب شما هستند که شما باید داستان‌تان را برایشان تعریف کنید. یادتان باشد، گزارشگر تنها پیام‌رسان است و نه مخاطب اصلی شما.

۳. مصاحبه بعد از فشردن دکمه پایانی، تمام نمی‌شود. حواستان باشد که بعد از اتمام مصاحبه چیزی نگویید. حتی بعد از آن‌که دستگاه ضبط خاموش شده، چرا که روزنامه‌نگار می‌تواند در گزارش خود از حرف‌های شما استفاده کند. یادتان باشد، مصاحبه پایان نیافته مگر اینکه شما و گزارشگر به مسیر‌های جداگانه‌ای به راه خود ادامه داده باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.