Take a fresh look at your lifestyle.

امنیت ایمیل یک مسئله حیاتی برای روزنامه‌نگاران و فعالان می‌باشد

با توجه به گزارش‌های موجود درباره فروش ۲۵ میلیون حساب کاربری هک شده جیمیل و یاهو در وب تاریک، هک شدن حساب‌های کاربری یک اتفاق روزانه شده است. این اتفاقات در کنار حملات پیشرفته‌تر فیشینگ و بدافزاری به این معنی است که امنیت ارتباطات آنلاین شما هیچوقت به این اندازه مهم نبوده است. برای کمک به تقویت امنیت دیجیتال شما، در اینجا برخی از ابزارهای برتر و کاربردی در این زمینه را به شما معرفی میکنیم.

download 300x143 - امنیت ایمیل یک مسئله حیاتی برای روزنامه‌نگاران و فعالان می‌باشد
۱. ایمیل‌هایی که خود تخریب میشوند – اگر میخواهید پیام‌های حساس مانند رمز عبور یا اطلاعات بانکی از طریق ایمیل ارسال کنید، احتمالا ترجیح میدهید از ایمیلی استفاده کنید که پس از خوانده شدن به صورت خودکار از بین میروند. برای این کار میتوانید از افزونه اسنپ‌میل روی مرورگر کروم گوگل که در فروشگاه اینترنتی کروم وجود دارد استفاده کنید. این نرم‌افزار امکان ارسال ایمیل‌های متنی خود-تخریب برای جیمیل را ارائه میدهد. وقتی ایمیل وارد صندوق گیرنده میشود با یک هشدار همراه است که به گیرنده اطلاع میدهد که ایمیل پس از ۶۰ ثانیه از بین میرود. فراموش نکنید که درباره این پیام‌ها به گیرنده‌های خود اطلاع دهید تا آن‌ها را با هرزنامه اشتباه نگیرند.

۲. ایمیل‌های خود را تایید کنید – با افزایش فیشینگ و تروجان‌ها، با استفاده از یک تاییدیه شخصی میتوانید گیرنده را از واقعی بودن ایمیل خود و هویت فرستنده مطمئن کنید Comodo ابزاریست که به شما امکان میدهد تا پیام خود را به صورت دیجیتالی امضا کنید و آن‌ها را رمزنگاری کنید تا فقط گیرنده مورد نظر بتواند به محتوای آن‌ها دسترسی پیدا کند. شما میتوانید با تکمیل یک فرم ساده و کوتاه ثبت‌نام گواهینامه رایگان خود را دریافت کنید.

۳. جیمیل رمزنگاری شده – جیمیل و اوت‌لوک هر دو امکان رمزنگاری را برای ایمیل‌های شما فراهم میکنند. از سال ۲۰۱۴ گوگل رمزنگاری را به عنوان تنظیم پیش‌فرض برای همه کاربران جیمیل فعال کرده است. مادامی که از اپلیکیشن‌های رسمی گوگل و جیمیل برای دسترسی به جیمیل یا از مرورگر کروم برای این کار استفاده میکنید، ایمیل شما به صورت پیش‌فرض رمزنگاری شد است. اما اگر گیرنده پیام‌های شما از برنامه‌های غیر رسمی استفاده کند، این رمزنگاری دیگر اعمال نخواهد شد. اگر به طور مداوم با فردی در ارتباط هستید که از یک سرویس دیگر ایمیل استفاده میکند، بهترین انتخاب شما استفاده از ایمیل‌های خود-تخریب است.

۴. اوت‌لوک رمزنگاری شده – ایمیل‌های رمزنگاری شده مایکروسافت اوت‌لوک فقط برای مشترکین آفیس ۳۶۵ میباشد. اولین کاری که باید انجام دهید این است که امضای دیجیتالی خود را با گیرنده به اشتراک بگذارید تا هر دو بتوانید پیام‌های رمزنگاری شده را باز کنید. برای ایجاد این امضا، از راهنمای امضای دیجیتال مایکروسافت استفاده کنید. زمانی که آماده ارسال ایمیل خود هستید، گزینه «رمزنگاری پیام و پیوست‌ها» را در گزینه‌ها و تنظیمات امنیتی انتخاب کنید.

۵. سایر ایمیل‌های رمزنگاری شده – اگر نخواهید از جیمیل یا اوت‌لوک استفاده کنید، اما هنوز به یک ایمیل با امکان رمزنگاری پیام‌ها نیاز دارید، میتوانید Tutanota را امتحان کنید – یک شرکت آلمانی که یک ایمیل رمزنگاری شده با حجم ۱ گیگابایت به صورت رایگان در اختیار شما قرار میدهد. این به این معنی است که تمام ایمیل‌هایی که از و به دستگاه شما فرستاده میشود در سمت سرور رمزنگاری میشوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.