Take a fresh look at your lifestyle.

اینستاگرام پنهان‌کردن پست بر‌اساس کلیدواژه را امکان‌پذیر کرد

اینستاگرام میزبان دو قابلیت جدید شده است که یکی از آن‌ها پنهان‌کردن پست‌های فید را بر‌اساس کلیدواژه امکان‌پذیر می‌کند.

 

متا ساعاتی پیش به‌روزرسانی جدیدی برای اینستاگرام منتشر کرد که به کاربران امکان می‌دهد کنترل بیشتری روی پست‌های به‌نمایش‌درآمده در صفحه‌ی اصلی (فید) داشته باشند و نوتیفیکیشن‌ها را برای مدت‌زمانی مشخص کاملاً قطع کنند.

تغییرات جدید اینستاگرام در تلاش‌اند تا نگرانی‌های سیاست‌مداران آمریکایی را درباره‌ی اثرگذاری این پلتفرم روی نوجوانان برطرف کنند. یکی از قابلیت‌های جدید اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا پست‌های حاوی کلیدواژه‌هایی مشخص (مثل تناسب‌اندام یا رژیم) را پنهان کنید.

یکی دیگر از قابلیت‌های جدید اینستاگرام حالت Quiet است. با کمک این قابلیت می‌توانید نوتیفیکیشن‌های اینستاگرام را در بازه‌ی زمانی مشخصی از روز متوقف و پیامی ثابت برای پاسخ خودکار به پیام‌های خصوصی (دایرکت) تعیین کنید.

به‌گزارش CNBC، اینستاگرام به‌‌طورخودکار به نوجوانانی که زمان زیادی از شب را در این شبکه‌ی اجتماعی سپری کنند، فعال‌سازی حالت Quiet را پیشنهاد می‌دهد.

اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ میزبان قابلیت‌هایی شد تا کاربران کنترل بیشتری روی پست‌های صفحه‌ی اصلی داشته باشند. جدیدترین به‌روزرسانی دست کاربران را برای پنهان‌کردن محتوا‌هایی خاص بازتر می‌گذارد و به والدین امکان می‌دهد تا روی فعالیت فرزندشان در اینستاگرام دقیق‌تر نظارت کنند.

قابلیت پنهان‌سازی پست براساس کلیدواژه، مبتنی‌بر توضیحات (کپشن) و هشتگ‌ها است. کاربران اینستاگرام از مدت‌ها پیش می‌توانستند با مشخص‌کردن برخی کلمات ویژه، پیام‌های خصوصی را فیلتر کنند.

نشریه‌ی وال‌استریت ژورنال در سال ۲۰۲۱ به گزارشی داخلی در متا دست پیدا کرد که نشان می‌داد شبکه‌های اجتماعی این شرکت آثار مضر فراوانی روی بخش کوچکی از کاربران نوجوان می‌گذارد. در بخشی از گزارش اعلام شد: «۳۲ درصد از دختران نوجوان گفتند زمانی‌که حس بدی به بدنشان داشتند، اینستاگرام باعث شد احساس آن‌ها بدتر شود.»

از بین نوجوانانی که به فکر خودکشی افتاده بودند، ۱۳ درصد از کاربران بریتانیایی و ۶ درصد از کاربران آمریکایی مشکلات خودشان را به اینستاگرام نسبت دادند. اینستاگرام می‌گوید حالت Quiet در ابتدا برای کاربران ساکن در ایالات متحده، بریتانیا، ایرلند، کانادا، استرالیا و نیوزیلند در‌دسترس قرار می‌گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.