Take a fresh look at your lifestyle.

با چند ترفند فضای گوشی تان را آزاد کنید

پاکسازی فایلها می تواند به بهبود عملکرد سخت افزار نیز کمک کند

فضای حافظه گوشی، تبلت، کامپیوتر رومیزی شما نیز همانند فضای خانه شما نیاز به پاکسازی دارد

images 4 2 300x168 - با چند ترفند فضای گوشی تان را آزاد کنید

پاک کردن برنامه های استفاده نکرده، پشتیبان گیری آنلاین فایل ها یا فرمت مجدد دستگاه از روش هایی است که می تواند به بیشترین شدن فضای داخلی گوشی شما کمک کند. پاکسازی فایلها می تواند به بهبود عملکرد سخت افزار نیز کمک کند و فضای مورد نیاز را برای شما فراهم کند. اما با چه رویکردهایی میتوانید این کار را انجام دهید؟

اپلیکیشن های قدیمی را پاک کنید

بسیاری از اپلیکیشن ها در گوشی ما وجود دارند که سالی یک بار نیز به آنها مراجعه نمی کنیم، بهتر است با فردا رسیدن تابستان شما نیز اندکی دستی به سر و روی گوشی خود بکشید و از شر اپلیکیشن های اضافی خلاص شوید تا گوشی شما بیش از حد داغ نکند.

 

خالی کردن فضای گوشی

پشتیبان گیری و پاک کردن عکس های قدیمی

تعدادی از عکسها و ویدئوهای خاطره انگیز در گوشی هر فردی وجود دارند که هرزگاهی برای نگاه کردن به آنها مراجعه میکند. اما بهتر است انها روی لپ تاپ خود بارگزاری کنید یا اگر لپ تاپتان نیز پر است، ان را روی هارد دیسک اکسترنال یا سی دی انتقال دهید تا فضای بیشتری را در اختیار داشته باشید. فایل‌ هایی همچون عکس و ویدیو عموما حجم بالایی دارند. با توجه به افزایش وضوح دوربین گوشی‌های اندرویدی، حجم عکس و ویدیوهایی که با استفاده از آن‌ ها ذخیره می ‌شود هم افزایش یافته است. بنابراین اگر از علاقمندان به ضبط ویدیو و عکس باشید، بی ‌شک یکی از عوامل پر شدن حافظه گوشی شما مربوط به وجود همین عکس و ویدیوها می ‌شود.

دستگاهتان را مجددا فرمت کنید

فرمت کردن دستگاه نیز میتواند به آزاد سازی فضای بیشتر برای گوشی بیانجامد. یکی از این روش ها فکتوری ریست (Factory    Reset) است که منجر می ‌شود که تمام تنظیمات و اطلاعات ذخیره شده در دستگاه اندرویدی شما از بین برود، بنابراین حافظه داخلی آن به وضعیت اولیه بازگردانده می‌شود. اگر حافظه گوشی شما پر شده و به اطلاعات فعلی موجود در آن نیازی ندارید و همچنین تمایل دارید که سرعت عملکرد دستگاه را به حالت اولیه و مناسب بازگردانید، می‌توانید یک فکتوری ریست را صورت دهید.

برای انجام فکتوری ریست کافیست که به منوی Settings و سپس Backup & Reset مراجعه کنید و گزینه Factory Reset را انتخاب نمایید. لازم است که پیش از این کار از تمام اطلاعات موجود ضروری خودتان همانند شماره تلفن ها، اپلیکیشن های ضروری، عکس ها و ویدئو ها پشتیان تهیه کرده باشید تا با حذف آنها به مشکل برنخورید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.