Take a fresh look at your lifestyle.

تعبیه دکمه دستیار صوتی گوگل روی گوشی‌های هوشمند سال ۲۰۱۹

گوگل اعلام کرد که دکمه سخت‌افزاری دستیار صوتی هوشمند این شرکت روی گوشی‌های نوکیا، ال‌جی و شیائومی ۲۰۱۹ تعبیه خواهد شد.

Google Assistant 1 300x191 - تعبیه دکمه دستیار صوتی گوگل روی گوشی‌های هوشمند سال ۲۰۱۹

شرکت گوگل سابقه درخشانی در ارائه سرویس‌های مختلف به کاربران خود دارد. یکی از این سرویس‌ها و امکاناتی که به کاربران اندرویدی داده، استفاده از دستیار هوشمند این شرکت است که قادر است کار‌های متفاوتی را انجام دهد به گونه‌ای که دیگر صاحب دستگاه اندرویدی برای قرار گذاشتن هم نیازی به دست زدن به گوشی خود نداشته باشد. امسال گوگل در کنگره جهانی موبایل (WMC) شرکت کرد تا جزئیاتی جذاب درباره اندروید و برنامه‌های خود در سال ۲۰۱۹ در اختیار علاقمندان به دنیای فناوری قرار دهد. این غول دنیای فناوری با بسیاری از شرکت‌ها قرارداد شراکت امضا کرده تا توانایی‌های هوش مصنوعی بیشتری به گوشی‌های هوشمند اضافه کند و نتیجه مستقیم این همکاری‌ها اضافه کردن یک دکمه اختصاصی برای دستیار صوتی هوشمند گوگل روی برخی از گوشی‌ها شده است.

ال‌جی یکی از شرکت‌هایی است که دکمه دستیار هوشمند گوگل را به پرچمدار خود اضافه کرده است. این دکمه به این منظور روی دستگاه‌ها تعبیه شده تا کاربران با استفاده از آن بتوانند راحت‌تر و سریعتر به قابلیت‌های هوش مصنوعی دستگاه خود دستیابی داشته باشند. بر اساس گوگل، امسال، گوشی‌های هوشمند بیشتری مجهز به این دکمه اختصاصی برای دستیار صوتی گوگل خواهند شد. از میان این گوشی‌ها نام گوشی‌های G8 ThinQ و میان‌رده‌های Q60، K50 و K40 هم دیده می‌شود.

در کنار شرکت ال‌جی، نوکیا و شیائومی هم اعلام کرده‌اند که در گوشی‌های هوشمندی که در آینده تولید خواهند کرد، مجهز به دکمه اختصاصی دستیار صوتی هوشمند گوگل خواهند بود. انتظار می‌رود گوشی‌های نوکیا 3.2 و 4.2 و همچنین گوشی‌های Mi Mix 3 5G و Mi 9 دارای این دکمه مخصوص باشند.

دو برند دیگر گوشی‌های هوشمند، تی‌سی‌ال و ویوو هم قصد دارند امسال گوشی‌هایی تولید کنند که دارای دکمه مخصوص دستیار صوتی هوشمند گوگل هستند. ظاهرا، گوگل انتظار دارد بیش از ۱۰۰ میلیون گوشی هوشمندی که تا آخر امسال تولید می‌شوند، دکمه دستیار گوگل را روی خود داشته باشند که یک موفقیت بزرگ برای این شرکت به حساب خواهد آمد.

 

موضاعات مرتبط:

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.