Take a fresh look at your lifestyle.

شناسایی بیش از 3000 متخلف قوانین رانندگی در استرالیا

با راه‌اندازی اولین دوربین‌های تشخیص استفاده از گوشی تلفن همراه در هنگام رانندگی، طی هفته‌ی اول این طرح در استرالیا، تخلف بیش از 3000 نفر شناسایی شد.

اولین دوربین‌های تشخیص گوشی تلفن همراه در جهان که اخیرا در ایالت نیوساوث ولز استرالیا راه‌اندازی شده‌اند، طی یک هفته توانستند بیش از 3300 نفر را که هنگام رانندگی از تلفن‌هایشان استفاده می‌کردند، شناسایی کنند.

phone at wheel min - شناسایی بیش از 3000 متخلف قوانین رانندگی در استرالیا

البته رانندگان متخلف فعلاً جریمه نخواهند شد و فقط به آن‌ها اخطار داده می‌شود.

در مجموع 3,303 راننده با استفاده از دوربین‌های تشخیص تلفن همراه ثابت و سیار نصب‌شده در پشت تریلرها بین اول دسامبر تا ۷ دسامبر شناسایی شدند.

جریمه‌های 237 دالری (315 دالر در مناطق نزدیک مکتب) و ثبت پنج نمره منفی در گواهینامه از اول مارس ۲۰۲۰ اجرا خواهد شد. هم‌اکنون ۱۰ دوربین ثابت و سیار در جاده‌های ایالت یادشده نصب شده است و ۳۵ دوربین دیگر در سال‌های آینده اضافه می‌شوند.

اندرو کنستانس، وزیر راه ایالت نیوساوث ولز دراین‌زمینه گفت: روزانه حدود 500 راننده متخلف با کمک این دوربین‌ها شناسایی می‌شوند.

اگرچه نیوساوث ولز نخستین ایالتی خواهد بود که از این دوربین‌ها برای تشخیص تخلفات مربوط به تلفن همراه در هنگام رانندگی بهره می‌برد، اما دوربین‌های تشخیص تلفن در سال 2020 در ایالت کوئینزلند نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

فناوری دوربین مورد استفاده، اختراع فردی استرالیایی فارغ‌التحصیل دانشگاه ملبورن است که پس از کشته شدن دوستش توسط راننده‌ای که مظنون به استفاده از تلفن همراه بود، ساخته شد. الكساندر جانینک، مخترع دوربین‌های شناسایی تلفن همراه گفت:

برعکس تخلفاتی مانند سرعت غیرمجاز و رانندگی پس‌از مصرف مشروبات الکلی که هم‌اکنون به‌راحتی کنترل می‌شوند، هنوز راه‌حلی برای حواس‌پرتی راننده در هنگام رانندگی که باعث بروز حوادث و تصادفات جاده‌ای زیادی می‌شود، ایجاد نشده است.

حواسپرتی در هنگام رانندگی، چالشی بزرگ و جدید به شمار می‌رود و به قاتل مردم در جاده‌های ما تبدیل شده است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.