Take a fresh look at your lifestyle.

قابلیت Super Follows توییتر کسب درآمد از فالورها را ممکن می‌کند

وییتر دو قابلیت Super Follows و Communities را معرفی کرده است که اولی امکان کسب درآمد از فالورها را ممکن می‌کند و دومی در تلاش برای رقابت با Facebook Groups است.

 

توییتر (Twitter) روز گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد به‌زودی میزبان این دو قابلیت مهم می‌شود. به‌لطف یکی از این قابلیت‌ها، افراد می‌توانند در ازای نمایش محتوای بیشتر، از فالورهای خود پول دریافت کنند. در قابلیت دوم کاربر می‌تواند گروه‌ها را براساس علایقی خاص خلق کند یا به آن‌ها ملحق شود.

براساس گزارش خبرگزاری ورج، دو قابلیت مورداشاره جزو موردتوجه‌ترین تغییراتی هستند که توییتر در چند وقت اخیر تجربه کرده است. سابقه نداشت توییتر چنین سیستم‌هایی روی کار بیاورد، اما همین قابلیت‌ها پیش‌تر در شبکه‌های اجتماعی دیگر مورداستفاده قرار گرفته‌اند و عملکردی موفقیت‌آمیز از خود نشان داده‌اند.

قابلیت دریافت پول توییتر که با نام Super Follows شناخته می‌شود به کاربران توییتر امکان می‌دهد از فالورهای خود پول بگیرند و محتواهای اضافی به آن‌ها نشان دهند؛ محتواهایی که فالورهای عادی امکان دیدن آن‌ها را نخواهند داشت. محتوای اضافی ممکن است توییت پاداش، دسترسی به گروهی خاص، اشتراک در خبرنامه یا دریافت برچسبی خاص برای نمایش دادن حمایت از حساب کاربری باشد.

توییتر در اسکرین‌شاتی برای تفهیم بهتر قابلیت Super Follows، مثالی مطرح کرد که در آن کاربر برای دریافت یک‌سری قابلیت خاص ماهانه ۴٫۹۹ دلار پول می‌دهد. توییتر می‌گوید به‌لطف قابلیت Super Follows خالقان محتوا و ناشران می‌توانند مستقیما از طرفداران خود درآمد کسب کنند.

ابزارهای پرداخت مستقیم برای خالقان محتوا اهمیت روزافزونی دارند و این اهمیت در سال‌های گذشته دوچندان شده است. پلتفرم Patreon در این زمینه به موفقیتی چشم‌گیر دست پیدا کرده و دیگر پلتفرم‌ها مثل فیسبوک و یوتیوب و گیت هاب همگی قابلیت‌هایی برای کسب درآمد مستقیم خالقان محتوا طراحی کرده‌اند. بنابراین توییتر در این حوزه تنها نیست. این شبکه‌ی اجتماعی احتمالا بخشی از پولی را که فالورها به حساب‌های کاربری می‌دهند برای خود برمی‌دارد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.