Take a fresh look at your lifestyle.

لینکدین فهرست ۱۰ شغل برتر سال ۲۰۱۹ را منتشر کرد

لینکدین، فهرست ۱۰ شغل برتر سال ۲۰۱۹ را منتشر کرده که متخصص هوش مصنوعی با دستمزد سالانه‌ی بالای ۱۰۰ هزار دالر را در صدر قرار می‌دهد.

سایت استخدام و کاریابی لینکدین فهرست سالانه‌ی «مشاغل نوظهور» خود را منتشر کرد. در این فهرست، شغل‌هایی که بیشترین میزان رشد استخدام را از سال ۲۰۱۵ تا امسال شاهد بوده‌اند، مشخص شده‌اند. در صدر فهرست، متخصص هوش مصنوعی به چشم می‌خورد. متخصص هوش مصنوعی به مهندس، پژوهشگر یا متخصص حوزه‌های دیگر گفته می‌شود که تشخیص می‌دهد هوش مصنوعی در چه مواقعی به کار می‌آید.

استخدام در حوزه‌ی هوش مصنوعی در مدت چهار سال گذشته، سالانه رشدی برابر با ۷۴ درصد داشته است. گای برگر، اقتصاددان ارشد لینکدین در این‌باره به MarketWatch گفت:

هوش مصنوعی در هر صنعتی نفوذ کرده و درحال حاضر تقاضا برای افراد ماهر در حوزه‌ی یادشده فراتر از عرضه برای آن است. این سومین سال پیاپی است که شغل مربوط با حوزه‌ی یادگیری ماشین و هوش مصنوعی در صدر فهرست قرار دارد و فقط می‌توان انتظار افزایش تقاضا را داشت.

valores de una empresa 810x455 min - لینکدین فهرست ۱۰ شغل برتر سال ۲۰۱۹ را منتشر کرد

دستمزد متخصصان هوش مصنوعی نیز بسیار چشمگیر است، زیرا این مشاغل غالباً دستمزد سالانه‌ی بالای ۱۰۰ هزار دلار دریافت می‌کنند. سایت استخدام و کاریابی لینکدین خاطرنشان کرد که برای نمونه، مهندسین هوش مصنوعی در سانفرانسیسکو، مبلغ ۱۲۰ تا ۱۶۰ هزار دالر، سالانه دستمزد دریافت می‌کنند. حتی برخی اوقات جایگاه‌های شغلی هوش مصنوعی موفق به دریافت ۲۵۰ هزار دالر یا بیشتر نیز شده‌اند.

لینکدین تنها شرکتی نیست که می‌توان در آن جایگاه‌های ویژه‌ی شغلی در حوزه‌ی هوش مصنوعی را پیدا کرد. درواقع در فهرست سالانه‌ی «۲۵ شغل برتر سال ۲۰۱۹» شغل‌های مرتبط با یادگیری ماشین همیشه با ذکر افزایش ۳۴۴ درصدی در مقایسه با جایگاه‌های شغلی دیگر در چند سال گذشته، در صدر قرار گرفته‌اند. از دیگر مزایای این شغل می‌توان به مبلغ پایه‌ا‌ی سالانه ۱۴۶ هزار دالر اشاره کرد.

به‌گفته‌ی برگر، امروزه تقریبا «همه‌ی افراد» ، شرکت‌ها و سازمان‌ها در بازار کار به‌دنبال جذب افراد متخصص هوش مصنوعی هستند که بتوانند از عهده‌ی انجام کار برآیند.

بنابراین، حتی هوش مصنوعی می‌تواند فرصتی برای افرادی که درحال حاضر در این حوزه‌ فعالیت نمی‌کنند نیز ارائه دهد. افزون‌براین، برگر بیان کرد که یادگیری مهارت‌هایی مانند TensorFlow و پایتون، همچنین مجهز شدن به فناوری یادگیری ماشین و پردازش زبان طبیعی می‌تواند به هرکسی فرصت کسب جایگاه شغلی بهتر را نوید دهد. حتی افراد می‌توانند با گذراندن دوره‌های مرتبط با این حوزه و گرفتن گواهینامه‌ی معتبر از دانشگاه‌های داخلی و مدارس آموزش کدنویسی و دیگر مراکز معتبر خود را مجهز به این دانش کنند.

۵ شغل نوظهور و برتر گزارش شده از سوی لینکدین پس از هوش مصنوعی عبارت‌اند از: مهندسی رباتیک با رشد استخدام ۴۰ درصدی سالانه؛ دانشمند تحلیل داده با میزان رشد ۳۷ درصدی؛ مهندس و برنامه‌نویس فول استاک (full stack engineer) با رشد ۳۵ درصد و مهندسی پایداری قابلیت اطمینان سایت یا SRE با رشد ۳۴ درصدی. گفتنی است، در حوزه‌ی نرم‌افزار و توسعه‌ی وب، معمولا دو دسته توسعه‌دهنده وجود دارد: توسعه‌دهنده‌ی front-end که مسئولیت توسعه‌ی ظاهر برنامه (سمت client) را بر عهده دارد و توسعه‌دهنده‌ی back-end که مسئول نوشتن کدهای سمت سرور و کارایی و عملکرد سایت را برعهده دارد. در این  دسته‌بندی، دسته‌ی سومی نیز وجود دارد که به آن‌ها توسعه‌دهندگان Full Stack گفته می‌شود؛ آن‌ها هم در سمت front-end و هم back-end تخصص دارند و می‌توانند موقعیت‌های شغلی بیشتر و بهتری را از آن خود کنند. برگر اضافه کرد:

درحالی که بیشتر این مشاغل در حوزه‌ی تکنولوژی هستند، اما لزوما فقط در صنعت تکنولوژی وجود ندارند. هر شرکتی مجبور است تکنولوژی را در مقطعی به کار بگیرد و ما شاهد رشد چشمگیر فرصت‌های شغلی در این موارد هستیم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.