Take a fresh look at your lifestyle.

چرا نباید فریب ظرفیت زیاد پاوربانک‌ها را بخوریم؟

حتی اگر از افرادی باشید که هیچ باوری به پاوربانک‌ها ندارند، مطمئنا روزی گذرتان به این محصولات خواهد افتاد. شرایطی را تصویر کنید که در سفر هستید و به برق دسترسی ندارید یا برق خانه‌تان رفته است و نیاز مبرمی به گوشی موبایل خود دارید. در این صورت به مفید و البته ضروری‌بودن این دستگاه‌ها در کنار دیگر دستگاه‌های شارژی پی خواهید برد.

 

3590773 626 e1566989763442 300x210 - چرا نباید فریب ظرفیت زیاد پاوربانک‌ها را بخوریم؟

این دستگاه‌ها معمولا با ظرفیت‌هایی حدود ۱۰ هزار میلی‌آمپر به بازار عرضه می‌شوند ولی شرکت معروف روموس به تازگی مدل ۲۰ هزار میلی‌آمپری معرفی کرده که در کنار ظرفیت زیاد خود، قیمت نسبتا بالایی هم دارد.

Polymos 20  یک باتری لیتیوم پلیمری دارد. باتری این محصول ۲۰ هزار میلی‌آمپر ساعت ظرفیت داشته و آنطور که تولیدکننده محاسبه می‌کند با یک مرتبه شارژ قادر است باتری یک آیفون را حدود هفت مرتبه به شکل کامل شارژ کند. روی بدنه این محصول، نشانگر‌های LED به کار رفته که وضعیت شارژ باتری آن را نمایش می‌دهند. شما با استفاده از این نشانگر‌ها می‌توانید وضعیت را بررسی کرده و در صورت نیاز، پاوربانک را شارژ کنید. برای این کار در ظاهر کافی است آن را با استفاده از یک کابل میکرو USB به برق متصل کنید. در این حالت، شارژ شدن باتری پاوربانک شروع می‌شود.

حالا دست نگه دارید، یک بار دیگر به ظرفیتی که تولیدکننده روی بسته‌بندی اعلام کرده نگاهی بیندازید. ۲۰ هزار میلی‌آمپر واقعا دهن‌پر کن است و به نظر می‌آید با داشتن چنین پاوربانکی هرگز بدون شارژ نمی‌مانید. اما چیزی که معمولا توسط خریداران در نظر گرفته نمی‌شود، این نکته است که ذخیره کردن انرژی برق در چنین محصولی واقعا طاقت‌فرساست. یک چاه بزرگ را تصور کنید که باید با آب پر شود، اما چون چاه بسیار عمیق است، اگر آب همه دریا‌های روی زمین را داخل چاه بریزید، باز هم نمی‌توانید آن را پر کنید.

البته که در مثال ما کمی هم اغراق وجود دارد. از شوخی گذشته Polymos 20 در عمل برای شارژ شدن کامل می‌تواند شما را مدت زیادی معطل کند. اگر این زمان به شکلی بود که می‌توانستیم آن را شب‌ها موقع خواب به برق بزنیم و صبح بعد از بیدار شدن، شارژ شده تحویل بگیریم باز هم می‌شد پاور بانک پرظرفیت روموس را قابل قبول بدانیم، اما زمان مورد نیاز برای کامل شارژ شدن این وسیله چیزی بیش از ۱۴ ساعت است. خیلی مواقع نمی‌توان برای این زمان برنامه‌ریزی دقیقی داشت. حتی اگر کابل را به یک شارژر با شدت جریان خروجی ۲.۱ آمپر متصل کنید. در این حالت باید حدود ۱۳ ساعت منتظر بمانید تا باتری پاوربانک‌تان به‌طور کامل شارژ شود.

 

موضاعات مرتبط:

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.