Take a fresh look at your lifestyle.

5 نکات که خبرنگاران باید به آن توجه کنند

شکی نیست که وجود تلفن‌های هوشمند کار خبرنگاران را دستخوش تغییر کرده! اما اگر شما هم خبرنگاری هستید که با موبایل خود کار می‌کنید به نکات زیر توجه کنید:

Teaching Mobile Journalism 624x382 300x184 - 5 نکات که خبرنگاران باید به آن توجه کنند
۱. به داستان فکر کنید، نه به تکنولوژی – داستان همیشه باید حرف اول را بزند. هیچگاه اجازه ندهید تکنولوژی جلوتر از داستان‌تان قدم بردارد.

۲. طرح‌های پیشنهادی را از قبل تعیین کنید – از برنامه‌ریزی داستان‌هایتان از پیش اطمینان حاصل کنید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا بدانید از چه موضوعاتی باید فیلمبرداری کنید و در زمان ویرایش برنامه چه قسمت‌هایی را باید تغییر دهید.

۳. از تکنولوژی‌ مناسب به داستان‌تان استفاده کنید – همیشه تصمیم بگیرید برای گفتن داستان‌تان از چه تکنولوژی‌ای می‌شود استفاده کرد. آیا گوشی تلفن هوشمندتان برای بازگویی این داستان مناسب است؟ چند گجت می توانید بر روی تلفن خود نصب کنید بدون آنکه توجه افراد را به خود جلب کنید؟ داستان‌تان را کجا می‌خواهید بازگو کنید و استفاده از موبایل چگونه می‌تواند در روند داستان‌سرایی شما موثر واقع شود؟

۴. تا جایی که امکان دارد به صورت b-roll فیلمبرداری کنید – برای پوشش روایت داستان‌تان، سعی کنید همیشه به فرمت b-roll فیلمبرداری کنید. می‌توانید فهرستی از شات‌هایی که می‌خواهید قبل و بعد از فیلمبرداری تهیه کنید، تا بدانید بعد از فیلمبرداری قسمت اصلی به فیلمبرداری جزییات داستان بپردازید.

۵. برای داستان فیلم را ویرایش کنید – ساختن بدنه داستان‌تان ضروری است و برای داستان بسیار تاثیرگذار است. از ویرایش درست بخش اصلی مصاحبه‌ها اطمینان حاصل کنید. و سپس شات‌های b-roll را در بینابین آن‌ها بگنجانید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.